1.პროექტის მოკლე აღწერა:პროექტში ჩართული მოსწავლეები ეცნობიან დაავადება ჰემოფილიას და იკვლევენ მის გადაცემას თაობებში.
Search This Blog
ჩემი მეგობრები
My Blog List
-
ტრენინგკურსი თემაზე "ინფორმაციულ-საკომუნკაციო ტექნოლოგიების გამოყენება სასწავლო პროცესში" კვლავ გრძელდება. - 2012-2013-2014 წლებში ტრენინგები ჩატარდა თბილისში. 2012 წელს ტრენინგები ჩატარდა ბრიტანულ-ქართულ აკადემიაში (ვაკე-საბურთალოს რაიონი). 2013 წელ...10 years ago
-
პროექტის პრეზენტაცია - მცენარეთა მრავალფეროვნება კლასი: 6–1 ინტეგრირებული საგნები:ხელოვნება––ნანა ლაბაძე ბიოლოგია ––მზიური ზანგალაძე ინტეგრირებული პროექტის მიზანი: მოსწავლ...13 years ago
-
პროექტის გეგმა - 1 პროექტის სახელი : "რა არის ქართული ფრესკა?" 2.პროექტის მოკლე აღწერა 1-2 წინადადებით: მოსწავლეები გაეცნობიან ქართული ფრესკის ისტორიას, სტილს,დანიშნულ...14 years ago
Friday, December 10, 2010
პროექტის გეგმა:,, ჰემოფილია"
1.პროექტის მოკლე აღწერა:პროექტში ჩართული მოსწავლეები ეცნობიან დაავადება ჰემოფილიას და იკვლევენ მის გადაცემას თაობებში.
Thursday, December 9, 2010
Saturday, December 4, 2010
მიკროორგანიზმები
საგანი:ბიოლოგია
საფეხური კლასი: საბაზო 7
გაკვეთილის სასწავლო მიზნები: 1.მოსწავლემ შეძლოს მიკროორგანიზმების შედარება ერთმანეთთან და შესაბამისი ტერმინების გამოყენებით იმსჯელოს მათ მსგავსება განსხვავებაზე
2. ინფორმაციის მოზიება და გამოყენება საკვლევ მასალად
3. გამოუმუშავდეთ დაავადებისაგან თავის დაცვის პრაქტიკული უნარ ჩვევები
ეროვნული სასწავლო გეგმის მიზნები და ინდიკატორები მიმართულება:ცოცხალი სამყარო
ბუნ.7--1 მოსწავლე განარჩევს სიცოცხლის ძირითად ფორმებს და გამოვლინებებს.
ინდ. აგროვებს მასალას ერთ და მრავალუჯრედიანი ორგანიზმების მოძრაობების სესახებ(მაგ.შოლტი,ცრუფეხი,კიდურები) მსჯელობს მათ შორის განსხვავებებზე და მონაცემებს წარმოადგენს ფოტომასალის ან ჩანახატის სახით
გაკვეთილის მსვლელობა
ბვშვები უყურებენ ფილმს მიკრობების შესახებ
Thursday, December 2, 2010
მცენარეთა დამტვერვა
Monday, November 15, 2010
ინტეგრირებული გაკვეთილი
გაკვეთილის თემა: ბამბუკი და პანდა
კლასი 7-3
ინტეგრირებული საგნები:ბიოლოგია- ინგლისური ენა
გაკვეთილის სასწავლო მიზანი საგნების მიხედვით
ბიოლოგია: მოსწავლემ შეძლოს ინფორმაციის მოძიება იშვიათ ცხოველზე პანდაზე და მისი პრეზენტაცია.შედარება სხვა ძუძუმწოვრებთან და მსჯელობა მათ მსგავსება განსხვავებაზე.
მოსმენილისა და ნანახი მასალის საფუძველზე ბიოლოგიური რუკის შედგენა.
ინგლისური:ტექსტის წაკითხვა და ძირითადი აზრის გაგება
ახალი ლექსიკური ერთეულების გამოყენებით აღწერონ იშვიათი ცხოველი პანდა და მისი საცხოვრებელი გარემო შეაფასონ საკუთარი და სხვისი მუშაობა
ეროვნული სასწავლო გეგმით მისაღწევი შედეგები და ინდიკატორები
ბიოლოგია: მიმართულება ცოცხალი სამყარო ე.ს.გ. 7-2
მოსწავლე ახასიათებს ორგანიზმების მრავალფეროვნებას
ინდ.იკვლევს ნიშანთვისებათა ვარიაციას ერთი სახეობის ფარგლებში ადარებს ხერხემლიანთა კლასის წარმომადგენლებს
ინგლისური: მიმართულება კითხვა ე.ს.გ.7-9 მოსწავლე ფლობს ხმამაღალი კითხვის ტექნიკას ინდ.ხმამაღლა კითხულობს უცხო ტექსტს
ე.ს.გ.7-20 მოსწავლე წერს მცირე ზომის აღწერით ტექსტს
ინდ.მოსწავლე აღწერს საგანს სხვადასხვა პარამეტრის მიხედვით იცავს გრამატიკისადა ორთოგრაფიის ნორმებს