1.პროექტის მოკლე აღწერა:პროექტში ჩართული მოსწავლეები ეცნობიან დაავადება ჰემოფილიას და იკვლევენ მის გადაცემას თაობებში.
Search This Blog
ჩემი მეგობრები
My Blog List
-
ტრენინგკურსი თემაზე "ინფორმაციულ-საკომუნკაციო ტექნოლოგიების გამოყენება სასწავლო პროცესში" კვლავ გრძელდება. - 2012-2013-2014 წლებში ტრენინგები ჩატარდა თბილისში. 2012 წელს ტრენინგები ჩატარდა ბრიტანულ-ქართულ აკადემიაში (ვაკე-საბურთალოს რაიონი). 2013 წელ...10 years ago
-
პროექტის პრეზენტაცია - მცენარეთა მრავალფეროვნება კლასი: 6–1 ინტეგრირებული საგნები:ხელოვნება––ნანა ლაბაძე ბიოლოგია ––მზიური ზანგალაძე ინტეგრირებული პროექტის მიზანი: მოსწავლ...13 years ago
-
პროექტის გეგმა - 1 პროექტის სახელი : "რა არის ქართული ფრესკა?" 2.პროექტის მოკლე აღწერა 1-2 წინადადებით: მოსწავლეები გაეცნობიან ქართული ფრესკის ისტორიას, სტილს,დანიშნულ...14 years ago
Friday, December 10, 2010
პროექტის გეგმა:,, ჰემოფილია"
1.პროექტის მოკლე აღწერა:პროექტში ჩართული მოსწავლეები ეცნობიან დაავადება ჰემოფილიას და იკვლევენ მის გადაცემას თაობებში.
2. პროექტის სრული აღწერა: მოსწავლეებმა უნდა გამოიყენონ გაკვეთილზე მიღებული ცოდნა და გამოიკვლიონ ჰემოფილიის გენის გადაცემა ერთ–ერთ საგვარეულოში. მაგ რა გზით გადაეცა რუსეთის მეფის შვილს ეს დაავადება.
რატომ ავადმყოფობენ ვაჟები და დაავადებას ატარებენ ქალები.შექმნან მარტივი სქემები და მოახდინონ პრეზენტაცია.შექმნამ ფოტო ალბომები. დაადგინონ რამდენად არის ეს დაავადება გავრცელებული.თუ არსებობს გამოსავალი დაავადების თავიდან ასაცილებლად.
3.მოსწავლეთა ასაკი:15–16– წელი
4.ვადები : 2კვირა
5. აქტივობები:ა)მოსწავლეები საზოგადოებას გააცნობენ ინფორმაციიას ჰემოფილიის შესახებ
ბ) მიაწვდიან ინფორმაციას სქესთან შეჭიდული დაავადებების სესახებ
გ)მოაწყობენ გამოკითხვასგაიღრმავებენ ცოდნას სქესთან შეჭიდული დაავადებების შესახებ
შექმნიან კედლის გაზეთებს,რეკლამებს,სლაიდებს
6.შედეგი :გაიღრმავებენ ცოდნას, ისწავლიან მასალის დახარისხებას და მის პრეზენტაციას მოაწყობენ ფოტოგამოფენას გაშექმნიან ბლოგს
7.სასრგებლო სხვებისათვის:გააცნობენ თავის თანატოლებს ამ დაავადებით გამოწვეულ პრობლემებს და გაუზიარებენ ცოდნას და გამოცდილებას სხვებს
8. სამუშაო ენა:ქართული
9. საგნები: ბიოლოგია, იტორია, ქართული
10.გამომუშავებული უნარები:მასალის მოძიების დახარისხების, კომუნიკაციის,განსხვავებული აზრის მოსმენის, პრობლემების გუნდურად გადაჭრის ,თანამედროვე ტექნიკის გამოყენების უნარ–ჩვევების განვითარება.
Thursday, December 9, 2010
Saturday, December 4, 2010
მიკროორგანიზმები
საგანი:ბიოლოგია
საფეხური კლასი: საბაზო 7
გაკვეთილის სასწავლო მიზნები: 1.მოსწავლემ შეძლოს მიკროორგანიზმების შედარება ერთმანეთთან და შესაბამისი ტერმინების გამოყენებით იმსჯელოს მათ მსგავსება განსხვავებაზე
2. ინფორმაციის მოზიება და გამოყენება საკვლევ მასალად
3. გამოუმუშავდეთ დაავადებისაგან თავის დაცვის პრაქტიკული უნარ ჩვევები
ეროვნული სასწავლო გეგმის მიზნები და ინდიკატორები მიმართულება:ცოცხალი სამყარო
ბუნ.7--1 მოსწავლე განარჩევს სიცოცხლის ძირითად ფორმებს და გამოვლინებებს.
ინდ. აგროვებს მასალას ერთ და მრავალუჯრედიანი ორგანიზმების მოძრაობების სესახებ(მაგ.შოლტი,ცრუფეხი,კიდურები) მსჯელობს მათ შორის განსხვავებებზე და მონაცემებს წარმოადგენს ფოტომასალის ან ჩანახატის სახით
გაკვეთილის მსვლელობა
ბვშვები უყურებენ ფილმს მიკრობების შესახებ
Thursday, December 2, 2010
მცენარეთა დამტვერვა
Subscribe to:
Posts (Atom)